"Mała książka - wielki człowiek"- podsumowanie projektu

GBP w Rymanowie znalazła się wśród wielu bibliotek na terenie kraju, które uczestniczyły w projekcie "Mała książka - wielki człowiek".

Projekt skierowany był do dzieci 3 letnich. Każde dziecko urodzone w roku 2015, otrzymywało przy zapisie do biblioteki wyprawkę czytelniczą, na którą składała się książeczka "Pierwsze wiersze dla ..." oraz broszura dla rodzica "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka". Za każdą wizytę w bibliotece połączoną z wypożyczeniem książeczki, dzieci otrzymywały naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek na "karcie małego czytelnika", 3 - latki otrzymały pamiątkowy dyplom. GBP w Rymanowie wydała 35 wyprawek dla małych czytelników oraz 26 dyplomów.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować panią bibliotekarką ze SP w Króliku Polskim, Milczy i Bziance za pomoc w realizacji projektu. Dziękuję również wszystkim 3-latkom uczestniczącym w projekcie i ich rodzicom. Mam nadzieję że nadal będziemy się spotykać w bibliotece.

Poniżej przedstawię kilka najważniejszych korzyści jakie daje czytanie dziecku:

- uczy myślenia,

- poprawia koncentrację,

- rozwija wyobraźnię,

- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy,

- jest sposobem na nudę,

- buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

Serdecznie zachęcamy do dalszej przygody z czytaniem !

Dzisiaj: 17 Sie 2019