Spotkanie autorskie

W dniu 23 maja 2019 roku w Kinie „Sokół” odbyło się zorganizowane przez GBP w Rymanowie, spotkanie autorskie z      p. Renatą Piątkowską. Pani Renata jest autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży min.: ”A może właśnie tak”, „Ciekawe co będzie jutro?”, „Dziadek na huśtawce”, „Która to Malala?”, „Wszystkie moje mamy”, „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”.

Spotkanie, na które zostali zaproszeni uczniowie kl. VI SP  z Klimkówki, Posady Górnej, Sieniawy, Milczy i Bzianki, poświęcone było p. Irenie Sendlerowej.  Autorka opowiadała o życiu i umieraniu w warszawskim getcie, o bezinteresownej pomocy żydowskim dzieciom niesionej przez Irenę Sendlerową.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać fragmentów książki „Wszystkie moje mamy”, czytanych przez zawodowego lektora p. Elżbietę Malwinę Kożurno.

Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego „ Mój jeden dzień z Ireną Sendlerową – kartka z pamiętnika”, ogłoszonego przez GBP w Rymanowie w ramach „Tygodnia Bibliotek”.

Nagrodzono:

I miejsce:    Aleksandra Hanus – kl. VII SP Posada Górna